شماره مطلب: 16339

نشست بصیرتی فرهنگیان بسیجی استان قزوین در دانشگاه فرهنگیان برگزار شد

نشست بصیرتی فرهنگیان بسیجی استان قزوین امروز چهارشنبه یکم دی ماه با حضور پر شور فرهنگیان بسیجی استان قزوین در سالن آمفی تئاتر شهید رجایی دانشگاه فرهنگیان برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

سردار محمد شاهرخی در نشست بصیرتی فرهنگیان بسیجی استان قزوین که به مناسبت سالروز حماسه 9 دی و هفته بصیرت با هدف بصیرت‌افزایی ظهر امروز در سالن فرهنگیان نواب برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: بصیرت همان بینش الهی است که انسان‌های حق‌طلب به دنبال آن هستند و اگر کسی در عمق وجود خود به توحید معتقد باشد و بداند در محضر خدا قرار دارد، هرگز مرتکب گناه نمی‌شود.

وی افزود: در نظام جمهوری اسلامی مسؤولیت، امانت است و اگر همه بدانیم در محضر خدا قرار داریم هرگز به این امانت الهی خیانت نکرده و برای رسیدن به هدف الهی مسیر درستی را انتخاب می‌کنیم.

فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین اضافه کرد: اگر الهی بیندیشیم برای غیر ارزشی قائل نخواهیم بود و غیر خدا را در تمام امور راه نخواهیم داد زیرا دوری از مسیر الهی موجب می‌شود حکومت خالق جای خود را به مخلوق بدهد و آن وقت تمام مشکلات آغاز می‌شود.

شاهرخی با اشاره به روحیه شهادت‌طلبی و توحیدی ملت ایران گفت: پیروزی انقلاب اسلامی مدیون نگاه توحیدی است که مردم همه دارایی خود را برای پاسداشت اسلام و حکومت‌ با خدا معامله می‌کردند و با تقدیم 60 هزار شهید توانستند این انقلاب شکوهمند را به پیروزی برسانند.

وی با بیان اینکه این روحیه توحیدی ملت را دشمن هدف گرفته است، گفت: از دشمن بیش از این هم انتظاری نیست زیرا کار آن دشمنی و سنگ‌اندازی و لجاجت است.

* دشمن بر روی نسل دوم و سوم برنامه‌ریزی می‌کند

فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین مطرح کرد: استکبار تمام امکانات خود را به کار گرفته تا بتواند جلوی رشد انقلاب را بگیرد و به همین دلیل بر روی نسل دوم و سوم برنامه‌ریزی کرده و موفق نشده است و امروز دشمن با تمام امکانات خود را برای مهار و تغییر تفکر نسل چهارم و پنجم تلاش می‌کند و در این زمینه همه ما موظف هستیم که به عنوان سربازان جبهه حق در برابر این هجمه‌ها ایستادگی کنیم.

شاهرخی بیان کرد: اگر اعتقادات و ارزش‌هایی که جوانان کشور برای آن جانفشانی کردند و خون‌های بسیاری برای بقای انقلاب دادند، دچار تزلزل شود، موجب خواهد شد که دیگر هیچ کس خطر را احساس نکند و آن عنصر داعشی که می‌گوید امروز دمشق، فردا تهران به خود جرأت دهد  ویرانی شام را برای ما به ارمغان آورد.

وی با اشاره به ولایت‌مداری جوانان گفت: جوانان امروز و ملت بزرگ ایران حریم ولایت را به گستردگی تمام عالم دانسته و برای حفظ آن تلاش و ایثارگری می‌کنند و اگر نسبت به این ارزش‌ها بی‌تفاوت باشیم، عنصر سوم شکل می‌گیرد که کار آن براندازی از درون نظام، دگرگونی جامعه و تهی شدن از ارزش‌های توحید است و آن‌گاه گرایش‌ها به جای الهی‌محور به لذت‌های دنیوی سوق پیدا می‌کند.

فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین یادآور شد: اگر بی‌تفاوتی و دنیاطلبی در جامعه شکل بگیرد، وصیت امام راحل زمین خواهد ماند که امام(ره) فرمودند، «من در میان شما بودم یا نبودم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان بیفتد»؛ با فراموشی ارزش‌ها در بدنه قوای سه‌گانه نفوذی‌ها وارد شده و اهداف دشمن به دست آن‌ها پیاده می‌شود.

* تغییر نگرش‌ها منافع استکبار را برآورده می‌کند

شاهرخی خاطرنشان کرد: در برنامه نفوذ، آمریکایی و انگلیسی در رأس امور قرار نمی‌گیرد بلکه فرد نفوذی، دیگر تعهدی به انقلاب و منافع ملی نخواهد داشت و با تغییر تفکر و نگرش‌ها منافع استکبار را برآورده می‌کند.

وی در خصوص دوقطبی‌سازی جامعه مطرح کرد: برخی افراد در فتنه 88 کشور را دچار دو‌قطبی کردند و مردم با شناسایی ترفند دشمن توانستند حماسه ماندگار 9 دی را برپا کنند که باید در این زمینه روحیه انقلابی را حفظ کرد تا بتوانیم از آسیب‌های دوقطبی در جامعه جلوگیری کنیم.

فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین گفت: نگاه تعصبی به جریانات سیاسی عامل اصلی در دوقطبی‌سازی جامعه است که با تضعیف بدنه حکومت و انقلاب، نفوذی‌ها قدرت مانور بیشتری پیدا می‌کنند.

شاهرخی پیرامون مذاکرات هسته‌ای عنوان کرد: در بحث مذاکرات هم، کاملاً موضوع دوقطبی کردن جامعه بود که یا دلواپس هستند و یا موافق توافق هسته‌ای؛ اما هیچ‌کس سؤال نکرد که این توافقات و برجام که صورت می‌گیرد به چه میزان از منافع ملی دفاع و انتظارات کشور را برآورده می‌کند.

وی ضمن انتقاد به عملکرد انگلستان در منطقه تشریح کرد: هر مشکلی در دو قرن اخیر برای ملت ستمدیده ایران به وجود آمده است، دست پلید انگلستان خبیث در کار بوده و تمام نابسامانی‌های منطقه در دو قرن اخیر حاصل این سیاست است.

* وارد کردن تفکرات غربی از سوی نفوذی‌ها شکل می‌گیرد

فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین بیان کرد: برخی آقایان عملکرد نرم‌افزاری بانک‌های کشور را دست نمازی‌ها عنصر جاسوس آمریکا و انگلیس می‌سپارند که با هوشمندی نیروهای امنیتی کشور دستگیر شده و نقشه شوم آن‌ها نقش بر آب شد.

شاهرخی با طرح این سؤال که آیا به‌کارگیری نفوذی‌ها در راستای آرمان‌های امام راحل است؟ گفت: برخی به عوامل نفوذی اجازه می‌دهند بر پست‌هایی تکیه زنند که برای آن هزاران شهید تقدیم انقلاب اسلامی شده است که می‌طلبد در این زمینه هوشیار عمل کرده و حافظ منافع ملی و اسلامی و انقلاب بود.

وی با بیان اینکه وارد کردن تفکرات غربی از سوی نفوذی‌ها شکل می‌گیرد، یادآور شد: برخی آقایان سرنوشت ملت را به دست خاوری‌ها می‌سپارند که امروز شاهد بی‌اعتمادی در کشور هستیم و این نشأت گرفته از افراد نفوذی دوتابعیتی است.

فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین افزود: همه باید به سوگندی که برای پاسداری از ارزش‌ها خورده‌ایم، پایبند باشیم و نگذاریم انقلاب اسلامی که به نام مستضعفان است، دچار تزلزل شود.

 

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.