شماره مطلب: 906

معلم شدن «مشروط» شد/تکلیف دانشجومعلمانی که موفق نمی‌شوند

دبیرکل شورای عالی آموزش‌وپرورش گفت: دانشجومعلمان برای ورود به شغل معلمی باید گواهینامه سنجش صلاحیت حرفه‌ای کسب کنند و دانشجویانی که موفق به کسب این گواهینامه نشوند نمی‌توانند به شغل معلمی وارد شوند.

مهدی نوید ادهم درخصوص گواهینامه سنجش صلاحیت حرفه‌ای دانشجو معلمان اظهار داشت:‌ کلیات این طرح در شورای عالی آموزش وپرورش به تصویب رسید که براساس آن دانشجو معلمان بعد از اتمام تحصیل باید گواهینامه سنجش صلاحیت حرفه‌ای را کسب کنند.

وی افزود: گواهینامه سنجش صلاحیت حرفه‌ای شامل 4 مولفه معدل درسی، آزمون کتبی، آزمون عملکردی و پوشه کار است که براساس آن دانشجویان در زمان تحصیل صلاحیت و شایستگی لازم را برای اشتغال در شغل معلمی کسب خواهند کرد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت:‌ اگر دانشجو معلمی موفق به کسب گواهینامه سنجش صلاحیت حرفه‌ای نشود به او حداکثر دو سال مهلت داده می‌شود تا توانمندی و صلاحیت‌های لازم را کسب کند و تا زمانی که این گواهینامه را اخذ نکند، نمی‌تواند به شغل معلمی وارد شود.

نوید ادهم خاطرنشان کرد: یکی از احکام سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش،  طراحی و استقرار نظام سنجش صلاحیت حرفه‌ای معلمان است که تمام معلمان موجود باید این گواهینامه را کسب کنند و هر چند سال یکبار نیز نیاز به تمدید آن است.

منبع : تسنیم

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.